Tehetségműhelyek

TEHETSÉGGONDOZÁS ÓVODÁNKBAN

Hatvani Százszorszép Óvodánk 2013. novembertől Tehetségpont lett, majd 2018. februárban megkaptuk az Akkreditált Kiváló Tehetségpont címet, melyet 2024. januárban megújítottunk.

Tehetséggondozó programunk lehetőséget biztosít a tehetségcsírák hosszú távú fejlesztésére már az óvodáskor kezdetétől, melynek megfelelően minden nagycsoportos korú gyermek valamilyen tehetségműhelyben tevékenykedik.  

Nevelőtestületünk vallja, hogy minden kisgyermek tehetséges valamiben, és a tehetségcsírák már kora gyermekkorban fellelhetők. Ennek szellemében végezzük mindennapi munkánkat, mely a felzárkóztatások mellett a kiemelt képességű gyermekek gondozását is magában foglalja. Az óvodai tehetséggondozásban a teljes nevelőtestület részt vesz.

Az óvodapedagógusok kis-és középső csoportokban folyamatosan figyelik a gyermekeket, tudatosan keresik a tehetségígéretekre jellemző személyiségjegyeket, hogy kellő szakmai érveléssel tudják alátámasztani a gyermekek műhelybe való ajánlását.

A gyermekek beazonosításához kidolgozott kategóriarendszeres megfigyeléseket végeznek különböző tehetségterületek figyelembevételével, melyek a következők lehetnek: logikai matematika, logikai környezet, népi mozgásos játékok, mozgás, mese-drámajátékok, térbeli-vizuális és zenei tehetségterület. A tehetségazonosításról a beválogatás után, szülői értekezleten adnak tájékoztatást a középső csoportos óvodapedagógusok.

A tehetségműhelyekbe, a gyermekek beválogatását, tehetségműhelyvezetők végzik.

A műhelymunkában a beválogatott nagycsoportos korú gyermekek vesznek részt, akiknek a műhelyvezetők 30 órás programot készítenek. A műhelytevékenységeket októbertől április végéig, heti rendszerességgel tartják, egy-egy segítő óvodapedagógus közreműködésével.

Az óvodai tehetségígéretek gondozásáról, a gyermekek beválogatásáról a műhelyvezetők tájékoztatják a szülőket. Az októberi rétegszülői értekezleten elmondják tehetségprogramjukat, egész éves munkatervüket, működésük feltételeit, és folyamatosan tájékoztatják a szülőket, hogy miben szeretnének velük együttműködni. A szülők lehetőséget kapnak arra is, hogy félévkor és év végén közvetlenül részt vehessenek a műhelymunkában, és lássák a gyermekeik érdeklődését, kreatív alkotó munkáját a tehetséggondozásban.  A műhelymunka értékelése gyermekekkel, szülőkkel, óvodapedagógusokkal, óvodavezetővel, a műhelyvezető önértékelésével, hatásvizsgálatok formájában történik, mely a műhelynaplóban kerül dokumentálásra. 

Óvodánkban, a 2024-2025-ös nevelési évben kialakított tehetségműhelyek: 2 térbeli-vizuális, énekes népi játékok-gyermektánc, zenei, logikai és mozgás műhely.


Vaka Istvánné-Ilike óvó néni- Tehetségkoordinátor

 "Dalmanócskák Zenei tehetségműhely"

 "Sakkjátszótér"
Képességfejlesztés

 

"Szín-Világ alkotóműhely"
Térbeli-vizuális műhely




"Kincsestár Alkotó tehetségműhely"

Mozgolódó”

Mozgás Tehetségműhely

„Sergő-forgók”

Énekes játékok-gyermektánc tehetségműhely